AI Data Exhibition by Ouchhh

MULTIVERSE PORTAL

Atlas Okyanusu Veri Boyama Deneyimi

Atlas Okyanusu Veri Boyama Deneyimi, Kuzey Atlas Okyanusu ve Biscay Körfezi’nin halka da açık olan milyonlarca verisiyle oluşturuldu. İçerikler, Biscay Körfezi’nin deniz tabanı topoğrafyasından, Kuzey Atlas Okyanusu’nun Nasa’nın elinde bulunan verilerine kadar geniş bir arşivin taranmasıyla elde edildi. Ouchhh, AI ve makine öğrenme algoritmalarını kullanarak dünyamızın çoğunu kaplayan su altı ile ilgili, okyanusların zenginliği ile ilgili farkındalık yaratmayı ve bu verileri sanat yoluyla insanlara sunmayı hedeflendi. Veri dünyasını somutlaştırmak, bu büyüleyici gerçekliği algılanabilir bir şekilde birleştirmemize yardımcı oluyor. Atlas Ocean Data adlı çalışmada ziyaretçiler, sanat, bilim ve teknolojiyi bütünleştiren sürükleyici bir deneyimle kendilerini derin okyanusa kaptırabilirler. Kuzey Atlas Okyanusu ve Biscay Körfezi’nin bilimsel verilerini kullanarak doğayı keşfedip bilgi edindiğimiz bir okyanus ve deniz keşfine dönüşüyor.

Yapay Zeka Van Gogh Veri Boyama Deneyimi

Van Gogh’un 900’ün üzerinde yağlı boya tablosu ve 1100 eskizi toplandıktan sonra GAN algoritması başta olmak üzere çeşitli yapay zeka algoritmaları kullanılarak eserleri yeniden yapılmaya başlandı. 12 milyar parçacıktan oluşan ve yapımı 504 saat süren yapay zeka fırça darbeleriyle ziyaretçiler tabloları görmekle kalmayacak içerisinde gezinerek kendilerine bir yer bulma deneyimini edineceklerdir.

Göbeklitepe Mimari Veri Sergisi

Bildiğimiz bütün tarihi değiştiren ve sandığımızdan daha teknolojik ve karmaşık bir sosyal düzene sahip olduğumuz Göbeklitepe ile kanıtlandı.“Dünyanın en eski antik köken verilerinin bilinci ve yapay zeka sanat için bir araya gelirse ne olur?” sorusundan yola çıkılarak bu sergi oluşturuldu. Göbeklitepe’ye ait internetteki bütün verileri, GAN ve yapay zeka algoritmalarını kullanarak tasarlanan mimari veri projesi daha önce dünyaca ünlü Mori Sanat Müzesi, New York Times Meydanı ve Nuit Blanche Taipei Festivali’nin de içinde bulunduğu birçok yerde sergilenerek yaklaşık 1 milyondan fazla insanın katılımıyla deneyimlendi.

XMAM

X